Jak uzyskać płaski brzuch?

Każdy z nas marzy o płaskim brzuchu, bez problemów trawiennych oraz bez tzw. oponki czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każdy z nas pragnie czuć się dobrze. Niestety  muszę was zmartwić cudów nie ma. Jeśli zakochasz się w ciężkiej pracy nad własną sylwetka i zadbasz o odżywiane na pewno Ci się to uda. Czarów w tym przypadku nie ma i cudownego leku, proszku czy tabletki na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jednego czego potrzebujesz to motywacji, zapału do pracy, naszej pomocy trenerskiej i CZASU.

Newralgiczne miejsca odkładania się tkanki tłuszczowej  po 35 roku życia to okolice brzucha i dolnych placów. Niska aktywność fizyczna, błędy żywieniowe popełniane prze lata skutkują zwiększonymi obwodami w pasie. Zmierz centymetrem krawieckim obwód w talii – jeżeli mieści się między 80-87 cm (zaś u mężczyzn 90-94) – masz nadwagę, gdy jest równy lub przekroczy 88 cm (u mężczyzn 94) – to już otyłość tzw. brzuszna.

Nie zawsze jemy w zgodzie z własnym zdrowiem. Często przyczyny odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie są wynikiem przyjmowanej nadwyżki kalorii a  zawiązana jest ze stylem życia

 • brak odpowiedniej ilości snu
 • stresujący tryb życia
 • przetworzona żywność
 • błędy żywieniowe
 • niska aktywność fizyczna

 

Twoje życie należy tylko i wyłącznie od Ciebie. Daj sobie czas to jest najważniejsze. Pół roku, rok nawet trzy lata. Osobiście jako trenerka nie przechodziłam na drastyczne diety, chociaż bardzo długo szukałam odpowiedniego dla siebie sposobu żywienia.  Zawsze ruch towarzyszył mi w codziennym życiu. Jest moją praca i wypełnia czas spędzony z rodziną. Jeśli mam potrzebę odpoczynku przeważnie wybieram aktywnie spędzony czas bądź czytam. Dobrze było by gdybyś Ty sam wprowadził pewne zmiany w swoim stylu życia odpowiednie dla Ciebie. Nikt prócz Ciebie nie wie czego Ty potrzebujesz. Dobrze jest się poradzić fachowców, zainspirować.

Staraj się  znaleźć swoje własne zasady i powoli wprowadzaj je w życie by uzyskać wymarzony efekt np. jakim jest utrata tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Czy to będzie stopniowe wprowadzenie treningów, przejście na zdrowsze odżywianie. Podpowiadam skup się nad tym co MOŻESZ a nie skupiaj się na zakazach. Nie myśl o tym czego Ci NIE WOLNO, skupiamy się na tym co  MOŻEMY.

 1. Mogę trenować częściej. Aby spalać efektywnie tkankę tłuszczowej pomocne są treningi krótkie a intensywne, które wzmacniają mięśnie a nie spalają ich, świetnie pobudzają metabolizm. Najlepiej gdy Twój trening angażował będzie duże grupy mięśniowe.
 2. Mogę brać udział w zajęciach fitness takich jak: HIT, Tabata,  zajęcia  w klubie 55 min płaski brzuch,  zajęcia LesMills BodyCombat oraz BodyPump, zajęcia na rowerach stacjonarnych, short class (od pon do pt  o godz 11.00), treningi indywidualne z trenerem. Na treningu wprowadzającym w Naszym  Klubie  dostaniesz swój indywidualny plan działania.
 1. Mogę jeść regularnie
 2. Mogę jeść więcej , indywidualnie dobrana dieta o mikro i makroskładniki pozwala nam tak naprawdę jeść więcej
 3. Mogę nie mieć ochoty na słodycze sklepowe i gazowane słodkie napoje
 4. Mogę czuć się lepiej i być szczęśliwszym
 5. Mogę stosować odżywiane naprzemienne, węglowodany plus warzywa a w kolejnym posiłku białko i  warzywa, jeśli posiłek owocowy  to w połączeniu z warzywami lub tłuszczem tj, oliwa z oliwek lub olej kokosowy bądź pestki dyni bądź słonecznika
 6. Mogę jeść 3, 4, lub 5 posiłków w ciągu dnia dostosowanych do mojej aktywności. Między posiłkami piję wodę.
 7. Mogę pić na czczo wodę z cytryna. Naturalne produkty spalające tłuszcz to imbir, pieprz cayenne, grejpfruty, kiwi, świeży ananas, ocet jabłkowy, herbata pu erh, zielona herbata
 8. Wybieram węglowodany złożone kasze, brązowy ryż i makarony , możesz jadać je z warzywami
 1. Mogę jeść najprościej, unikać żywności wysoko przetworzonej

Aktywność fizyczna jest kluczowym punktem. Wybierz się np.  na cross fit lub przyjdź na ulubione zajęcia. Jeśli stan zdrowia nie pozwala Ci  na dużo wybierz się na Zdrowy Kręgosłup lub na Pilates. Jest ogromna liczba możliwości

Ruszaj się!

Pamiętaj potrzebujesz dużo cierpliwości i samodyscypliny. Nie tylko zyskasz wąską talie i rewelacyjny brzuch ale również unikniesz chorób związanych z otyłością brzuszną takich jak nadciśnienie, miażdżyca, odtłuszczenie narządów wewnętrznych, przerost lewej komory serca, unikniesz bólów kręgosłupa. Pamiętaj kręgosłup tez nie lubi gdy go przeciążasz.

Ćwicz z rozsądkiem.

 

Powodzenia

Trener Natalia Ostrowska

Nasz kanał Youtube

21 65 18.5K
6. urodziny Pop Gym!
396 views
4    0
Published at 2019, April 02
Nasze 6. urodziny okiem CoZaDzien.pl (Radomska Grupa Mediowa).
Przeżyjmy to raz jeszcze! :)
Show More