Szybki i intensywny trening nóg! #popgymwdomu

Dzisiaj przedstawię wam wszystkim szybki i intensywny trening nóg w którym nie musicie używać żadnego obciążenia. Składa się z 2 ćwiczeń : przysiadu z wyskokiem oraz przysiadu z trzymaniem rąk nad głową. Jedno ćwiczenie jest dynamiczne, drugie izometryczne czyli polega na maksymalnym zaangażowaniu mięśni bez ruchu. (kliknij w obrazek)

  1.  Przysiad z wyskokiem.

Stajemy mniej więcej na szerokość barków. Schodzimy do przysiadu mniej więcej do kąta 90 stopni. Będąc w pozycji dolnej dynamicznie wyskakujemy do góry. Pilnujemy, żeby kolana nie schodziły nam się do środka. Ważne żeby w trakcie ruchu powrotnego nie lądować na prostych nogach. Obciąża to mocno stawy oraz kręgosłup. Staramy się miękko wylądować od razu do przysiadu. Ruchy powinny być dynamiczne.

  1. Przysiad z trzymaniem rąk nad głową.

Stajemy trochę szerzej niż szerokość barków, palce stóp są delikatnie skierowane na zewnątrz, kolana również. Schodzimy do kąta 90 stopni, jeśli możesz zejść niżej nie rób tego, w tym ćwiczeniu chodzi o maksymalne napięcie mięśnia a czuć je właśnie przy kącie 90 stopnie. Będąc w dole staramy się unieść ręce nad głowę. Łopatki powinny być ściągnięte, barki opuszczone, brzuch napięty, wzrok skierowany przed siebie. Staramy się mocno napiąć uda, tak jakbyśmy chcieli wstać, jednak staramy się pozostać w bezruchu.

 

Obydwa ćwiczenia wykonajmy na czas: 40 sekund wysiłek, 20 sekund przerwa. Robimy je naprzemiennie. Zróbmy tak 4 serie. Uczucie palenia mięśni ud gwarantowane 🙂

Sebastian Nawrot

 

Nasz kanał Youtube

21 86 20.4K
6. urodziny Pop Gym!
860 views
4    1
Published at 2019, April 02
Nasze 6. urodziny okiem CoZaDzien.pl (Radomska Grupa Mediowa).
Przeżyjmy to raz jeszcze! :)
Show More