Rolowanie

Wałki – ostatni hit wśród osób trenujących i gwiazd sportu. Wiele osób wybiera tą formę zamiast popularnego stretchingu. Czym jest rolowanie? Dlaczego zwykły wałek tak podbił nasze serca?

Co to jest rolowanie?

Rolowanie jest to automasaż za pomocą wałka, który nazywany jest rolerem lub rolką. Ma na celu nawodnić powięź i rozluźnić nasze mięśnie. Wszystko pięknie, ale czym jest dokładnie powięź? Powięź to błona zbudowana z sieci nieprzerwanych i trójwymiarowych tkanek łącznych, które rozciągają się we wszystkich kierunkach. Powieź mięśniowa otacza i osłania każdy mięsień w naszym ciele, utrzymując całe ciało w jedności.Dzięki naszemu rolowaniu mocno nawadniamy naszą powięź.

Jakie są zalety rolowania?

-Pobudza ciśnienie we krwi oraz rozluźnia nasze mięśnie;

-Wzmacnia mięśnie głębokie;

-Rozładowuje napięcie mięśniowe;

-Zapobiega kontuzjom;

-Redukuje stres;

Kiedy powinniśmy się rolować?

Zaleca się rolowanie po treningu, jednak rolowanie przed treningiem nie wpływa na nas w żaden sposób źle. Każdy organizm jest inny, więc sami powinniśmy sprawdzić na sobie co jest najlepsze. Jeśli mamy bardzo spięte ciało, czujemy jak nasze mięśnie odmawiają nam posłuszeństwa możemy rolować się przed i po treningu.

Podczas rolowania należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

Staraj się rolować po mału, na każdy miesień poświęć do 2 minut, jeśli czujesz mocny ból przytrzymaj roler w tym miejscu 30 sekund.

Za każdym razem zmieniaj masowane miejsce i szukaj nowych punktów, które Cię bolą.

Pamiętaj by masować się po mału, wsłuchaj się w swój organizm i w to czego potrzebuje, po takiej sesji zobaczysz,że jesteś bardziej rozluźniony niż przed rolowaniem.

 

Magdalena Domagała

Nasz kanał Youtube

20 65 17.5K
Co w trawie Furcha... czyli wizyta z kamerą w Pop Gym!
516 views
3    3
Published at 2018, October 11
W najnowszym odcinku programu Telewizji Dami "Co w trawie Furcha", prowadzący Dawid Furch odwiedzi
Show More