Pamiętaj, aby zaplanować trening!! #popgymwdomu

Dobry trening to tylko trening, który się odbył. Dlatego pamiętaj, aby zaplanować trening. Precyzja w planowaniu jest najważniejsza.

Wyznacz sobie:

– godzinę, o której chcesz ćwiczyć
Szczególnie teraz kiedy zostajemy w domu aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla podtrzymywania odporności organizmu. Nie pozwól, żeby czas przepływał pomiędzy palcami. Lepszy jest krótki trening, ale systematycznie wykonywany, niż godzinny trening, na który znajdziemy czas raz w tygodniu. Dlatego spróbuj nastawić zegarek, aby przypomniał ci o treningu.

– wyłączamy przeszkadzacze
Na czas treningu spróbuj wyciszyć telefon, aby żadne telefony, wiadomości nie przerwały twojego treningu. Zawsze możesz oddzwonić po treningu, odpisać na wiadomość kilka minut później. Pamiętaj, że trening to w danej chwili priorytet.

– ubiór i obuwie
Nawet jeśli ćwiczymy w domu bardzo ważny jest ubiór. Z jednej strony mamy czuć się wygodnie i komfortowo, ale , drugiej strony jest to bardzo ważny aspekty motywacyjny. Większości z Nas dom kojarzy się z miejscem odpoczynku, a nie treningu, dlatego trudno przestawić się mentalnie i stworzyć w domu salę treningową. Dlatego przebieramy się w strój sportowy, szykujemy sprzęt potrzebny do ćwiczeń np. mata, hantle, butelki z wodą i mamy gotową sale ćwiczeń.

– trening, ale jaki?
Musimy wiedzieć jak dokładnie ma wyglądać nasz trening. Najgorszym rozwiązaniem jest naszykowanie maty do ćwiczeń, hantli, a potem musimy co z nimi zrobić. Najwięcej czasu zajmuje zazwyczaj przygotowanie treningu, a nie sam trening. Dlatego warto korzystać z różnych aplikacji gdzie mamy wybór gotowych już treningów. Pomocne będą tu również treningi on-line. O konkretnej godzinie włączamy internet, komputer i ćwiczymy razem z trenerem. Jest to bardzo mobilizujące, jeśli widzimy komentarze innych osób, możemy zaprosić znajomych do wspólnego oglądania/ wspólnego treningu za pośrednictwem internetu.

Korzystajmy z technologii do jakich mamy dziś dostęp, aby ruszać się jak najwięcej. Pobudzajmy naszą kreatywność. Pokażmy naszym dzieciom , że aktywność fizyczna może być fajna zabawa i możemy robić to razem bez względu na wiek, poziom zaawansowania czy miejsce w jakim się znajdujemy.

Dbajcie o siebie!
Anita Krzemińska

Nasz kanał Youtube

21 86 20.4K
6. urodziny Pop Gym!
860 views
4    1
Published at 2019, April 02
Nasze 6. urodziny okiem CoZaDzien.pl (Radomska Grupa Mediowa).
Przeżyjmy to raz jeszcze! :)
Show More