Jak mniej się denerwować i zadbać o swoją kondycję nie tylko fizyczną?

Życie nieustannie stawia nam wyzwania raz mniejsze raz większe. Jak się w tym wszystkim nie zgubić, jak pozostać spokojnym i szczęśliwym? W dzisiejszym świecie na co dzień nie starcza nam czasu na dostrzeganie piękna otaczającego świata. Zbyt mało w nas radości a zbyt wiele zmartwień. Jestem zdania, że wszystko można wytrenować i nauczyć się.

Jako trener wiem, że systematyczna praca daje ogromnie rezultaty. Jestem pewna, że spokojnie możemy osiągnąć stan zadowolenie z życia, spokoju i szczęścia mimo niektórych okoliczności, na które nie mamy wpływu. Żyjemy w czasach pandemii, nie mamy wpływu na to w jakich warunkach obecnie się znajdujemy, ale mamy wpływ na SIEBIE.

Jestem trenerem fitness od kilku lat. Specjalizuję się w dziedzinie ćwiczeń Pilates. Odkryłam, że ten nieaerobowy system ćwiczeń wpływa na moją równowagę psychiczną i dlatego polecam ten system ćwiczeń każdemu. Trening nie tylko Pilates daje mi odprężenie, zdrowie, kondycję fizyczną i dużo radości. Biegam regularnie też na domowej bieżni. Ćwiczę w domu z dziećmi. To moje sposoby na zminimalizowanie stresu.

Trening w domu jest sposobem na rozładowanie złych emocji.

Zacząć należy od planu.  Postaram się opisać jak u mnie to wygląda i jak Ja sobie radzę ze stresem i jakie mam metody na zachowanie spokoju w życiu. Wszystko zaczyna się w naszych umysłach.

Po pierwsze wyznaczam sobie najważniejsze cele, które chcę obecnie realizować. Są to cele długoterminowe. Wedle nich wyznaczam mniejsze cele do zrealizowania każdego dnia. Daje mi to ogólny obraz mojego życia a tym samych SPOKÓJ.  Panuje nad jego torem i robię wszystko by moje główne zadania życiowe realizować jak najlepiej, daje mi to spokój i wiarę, że idę w dobrym kierunku np. wychowanie dzieci, zdrowie i kondycja fizyczna oraz dbanie o dom. Dziele swój dzień na etapy z podziałem na zadania; obowiązki i przyjemności; czas dla siebie, czas dla domu, czas dla dzieci i najbliższych. Organizacja czasu znacznie ułatwia realizacje zadań i motywuje do lepszego życia oraz eliminuje zbędny stres. Oczywiście plan jest elastyczny i dostosowany do różnych warunków. Nie róbmy nic na siłę. Niektóre sprawy mogą przeciągnąć się w czasie. Zadbajmy o regularne odżywianie. Osobiście uznaje metodę 5 posiłków małych co 3 h. Pilnuję tego. Jem trzy główne posiłki i dwie przekąski. Aby dobrze funkcjonować zadbaj o ilość snu. Potrzebujemy min 7 godz. snu by dobrze funkcjonować i aby nasz organizm zregenerować.

Pracując na co dzień z moimi dziećmi nauczyłam się porozumienia bez przemocy, bez oceniania i bez wprowadzania nerwowej atmosfery w domu. Jest to ważne by zrozumieć drugiego człowieka, znaleźć czas dla niego, wysłuchać. Panowanie nad sobą nad swoimi emocjami jest cenniejsze niejednokrotnie od ukończenia wyspecjalizowanych studiów.  Bycie opanowanym i spokojnym nie należy do zadań łatwych jest to jak przebiegnięcie maratonu niekiedy. Pracując z dziećmi pomagając im w nauce ufam, że są mądre, zdolne i mogą wszystko wypracować powoli i systematycznie. Praca w przyjaznej atmosferze zawsze jest efektywna i na pewno przyjemniejsza. Konflikty rozwiązujemy metodą pokojową.  Wszystkiego możemy się nauczyć. Możemy się nauczyć wewnętrznego spokoju, opanowania, empatii, zrozumienia, miłości, szacunku, wdzięczności, bycia zadowolonym z tego co mamy.

Umiejętności te dadzą nam niebywałe szczęśliwe ŻYCIE. Bardzo często myślę o swoim życiu w kategoriach całości jako o życiu i śmierci, która jest nieunikniona. Jestem zdania, że zamartwianie się i lęki nic nie pomagają a jedynie nas pogrążą w smutku.

Uczmy się codziennie radować i cieszyć z przyrody, z dobrych ludzi wokół nas, z pysznego jedzenia, ze sportu i możliwości jego uprawiania. Jeśli jesteś osobą wierzącą modlitwa daje dużo sił i naprawdę jest skuteczna. Jest też wiele rzeczy, dzięki którym możemy się radować.

Myśl zawsze pozytywnie, z każdego zdarzenia wyciagaj pozytywne lekcje.

Aby mniej się się stresować rób rzeczy, które sprawiają Ci radość. Spełniaj swoje marzenia.

Pamietaj,że dobry nastrój rośnie wprost proporcjonalnie do Twojej systematycznej aktywnosci fizycznej. To fakty. Trzymam za Was kciuki i nigdy się nie poddawaj!

Natalia Ostrowska

Nasz kanał Youtube

Please select a YouTube embed to display.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.