Jak dotrzymać noworocznych postanowień? – Mateusz Kornafel

Zbliża się nowy rok, a więc czas na postanowienia noworoczne.
Jednym z głównych postanowień ludzi w naszym kraju jest zadbanie o naszą formę i zdrowie. Z początkiem roku tłumnie ruszamy na siłownie. Niestety wiele z nas szybko traci zapał i rezygnuje ze względu na to, że nie odnoszą oczekiwanych rezultatów.

W dzisiejszym artykule opiszemy najczęstsze błędy przez które większość ludzi nie osiąga zamierzonych celów.

Brak celów lub nierealny cel do osiągnięcia w danym czasie.

Większość ludzi przychodzących do klubów fitness chce schudnąć, ale nie wie jak się za to zabrać, dlatego tak ważne jest skorzystanie w tej sytuacji z porady trenera. Niestety większość z was wstydzi się podejść do trenera i zapytać o radę, a przecież my od tego jesteśmy, żeby wam pomóc.

Po drugie nierealny cel np. chcemy schudnąć 20 kg, ale ciężko będzie nam to osiągnąć w miesiąc, dlatego się zniechęcimy. Lepszym rozwiązaniem będzie ustalenie sobie realnej liczby kilogramów do schudnięcia np. ustal sobie, że w przeciągu jednego miesiąca chcesz schudnąć 3 kg i tego się trzymaj. Dzięki temu będziesz się motywować do dalszego działania, czyli do osiągnięcia wymarzonego celu. Musimy jednak pamiętać o tym, że na drodze do naszego sukcesu będą stawać różne przeszkody, będą wznosy i upadki, ale trzeba pamiętać, że to wszystko jest po coś tylko potrzeba na to czasu i cierpliwości, a na pewno nam się uda.

Kolejną kwestią, do której się odniosę jest głodzenie się, na co niestety większość z nas się porywa, ponieważ chce uzyskać szybki efekt. Pamiętajcie skuteczna dieta to taka, którą jesteśmy wstanie utrzymać w dłuższym wymierzę czasu.
Najważniejsze w diecie redukcyjnej jest zachowanie deficytu kalorycznego, ale ważne w tym jest stopniowe schodzenie z nimi w dół. Niestety te wszystkie diety takie jak post dr. Dąbrowskiej, nikt nie jest wstanie utrzymać w dłuższym wymiarze czasu dlatego że, jest w niej tak mało zawartych kalorii co za czym idzie jesteśmy po prostu na niej głodni.  Nigdy nie możemy gwałtownie obcinać kalorii, ponieważ doprowadzi to do napadów głodu, zaniechania diety (podjadanie) i powrotu do stanu z przed rozpoczęcia procesu odchudzania.

Następny często popełniany błąd to źle rozplanowany trening, zła technika wykonywania ćwiczeń, które mogą prowadzić do kontuzji. Pamiętajcie powielanie planów treningowych z Internetu nie jest dobrym pomysłem ze względu na to, że każdy powinien mieć dopasowany plan względem swoich potrzeb.

Reasumując nie bójcie się podejść do trenera i zadać mu kilku pytań, które was dręczą, bo pamiętajcie, że nie ma głupich pytań.
Z powyższego artykuły widzicie jak ważna jest pomoc specjalisty.

Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy się wszyscy razem w klubie.

Pozdrawiam,
Mateusz Kornafel