HIIT czy KIT?

Niedawno opisaliśmy, czym jest trening interwałowy, Świetna definicja. Pewnie większość z was zastanawia się, jak można takie interwały wykonać? Podpowiemy, że jest wiele metod treningu interwałowego, który można wykorzystać na bieżni. Przykłądowo biegnąc szybkim tempem 2 min i dwie minuty truchtać, podobnie można wykonać interwały na rowerze lub wioślarzu. A czy da się wykonać taki trening poprzez ćwiczenia grupowe? Otóż tak, i najlepszym przykładem takiego treningu są zajęcia o nazwie HIIT, które w imieniu moim i Sławka pozwolimy sobie opisać. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy wam korzyści jakie płyną z krótkich sesji ćwiczeń, o różnej intensywności oraz zachęcimy was do udziału w nich.

Całe zajęcia trwają 30 min (to tylko 2% w ciągu dnia!). Zaczynamy szybką dynamiczną rozgrzewką mającą na celu podnieść temperaturę ciała. Podkręcimy przy okazji metabolizm by w ten sposób nasz organizm łatwiej radził sobie z treningiem. Przechodząc do części głównej, to dwadzieścia minut fajnej zabawy, która składa się z czterech HIITów, po osiem setów.  Wykonujemy trzydziestosekundowe ćwiczenia bez przerwy, co daje nam łącznie cztery minuty pracy, po czym następuje przerwa jedno minutowa i kolejny HIIT. Ćwiczenia są proste i na pewno każdy da sobie z nimi radę. Na przykład zaczynamy od przysiadów z podskokiem, kolejne ćwiczenie to sam przysiad. Proste prawda? A naprawdę można się przy tym spocić 🙂

W całym systemie treningu poprzez zróżnicowane wielostawowe ćwiczenia o zmiennej intensywności angażujemy całe ciało. Oczywiście trening zmienia się, dbamy o to by układać  dla was nowe ćwiczenia co 6 tygodni. W ten sposób nie grozi nam nuda na zajęciach.

Jakie korzyści przynosi ze sobą trening HIIT? Poprawia wydolność, podkręca niesamowicie metabolizm, spala zbędną tkankę tłuszczową czy wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Oczywiście na tym nie kończą się korzyści które, czerpiemy z samego treningu, ale musicie przekonać się na własnej skórze 🙂

Zajęcia te są kierowane dla wszystkich, którzy chcą przygotować się do egzaminów sprawnościowych nie dysponując dużą ilością czasu na aktywność fizyczną. Mogą być też doskonałym uzupełnieniem innych sesji treningowych.

Na koniec dodam, że zajęcia są dedykowane dla wszystkich osób bez problemów zdrowotnych, takich jak sercowe czy też mających problemy kostne oraz stawowe.

Dziękujemy za uwagę, niebawem opisze po krótce zajęcia Pop Fit.

 

Jakub Durak

Nasz kanał Youtube

20 65 17.5K
Co w trawie Furcha... czyli wizyta z kamerą w Pop Gym!
516 views
3    3
Published at 2018, October 11
W najnowszym odcinku programu Telewizji Dami "Co w trawie Furcha", prowadzący Dawid Furch odwiedzi
Show More